Bedenlerin Göçü

42,00 -30%

İspanyolcadan çeviren Bülent Kale

Bedenlerin Göçü sessizliklerle örülü, kısa ama zengin anlatımıyla sürükleyici bir narko-noir örneği.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

  
Stok kodu: 9786052389676 Kategoriler: , , ,

Meksikalı yazar Yuri Herrera, Bedenlerin Göçü’nde ölümcül bir salgının pençesine düşmüş isimsiz bir şehri anlatıyor. Sokaklarda ölümün kol gezdiği ama kimsenin ölüm korkusuyla hareket etmediği, insanların adlarından çok lakaplarıyla bilindiği suç kokan bir şehir burası. Hükümet “Endişelenecek bir şey yok” dese de halkı her türlü ilişkiden kaçınmaya, yerlerinden kıpırdamamaya çağırıyor. İnsanların bir kısmı eve kapanırken bir kısmı da randevuevlerine gitmeyi, kafayı bulup belaya bulaşmayı sürdürüyor.

Tüm bu karmaşanın içinde iki mafya ailesi birbirlerinin çocuklarını esir tutuyor. Bedenlerin takasını ayarlamaksa bir zamanların avukatı, şimdinin sorun çözücüsü Elfekkak’ın omuzlarında. Hikâyeler katman katman çözülürken iki ailenin gizemli geçmişini öğreniyor, Elfekkak’ın iç çatışmalarına ve suçla kaynayan bir şehrin doğasına tanıklık ediyoruz.

Bedenlerin Göçü sessizliklerle örülü, kısa ama zengin anlatımıyla sürükleyici bir narko-noir örneği.

Orijinal adı

La transmigración de los cuerpos

Dizi

,

Çeviren

İlk basım tarihi

Ekim 2018

ISBN

978-605-2389-67-6

ISBN (e-kitap)

978-605-2389-73-7

Editör

,

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

110

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

300 gr, mat kuşe, Amerikan cilt

Author Picture

Yuri Herrera

1970’te Meksika’nın Actopan şehrinde doğdu. Lisans ve yüksek lisans öğrenimini Mexico Üniversitesi’nde siyaset bilimi, El Paso Texas Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık üstüne, doktorasını ise Berkeley California Üniversitesi’nde edebiyat üstüne yaptı. News Orleans’ta, Tulane Üniversitesi’nde Latin Amerika edebiyatı ve yaratıcı yazarlık dersleri veriyor. Hem üçleme hem de birbirinden bağımsız okunabilen üç romanından Bedenlerin Göçü 2018’de Türkçe yayımlandı, Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler’den sonra Trabajos del reino (2003, Krallığın İşleri) da Notos Kitap tarafından yayımlanacak.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.