C

84,00 -30%

İngilizceden çeviren Kaya Genç

Tom McCarthy’nin C ile Perec, Calvino ve Joyce’un meşalesini devraldığı düşünülüyor.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibroGoogle Books

Stokta yok

Gelince Haber Ver

Stok kodu: 9786059851138 Kategoriler: , ,

Tom McCarthy’nin C ile Perec, Calvino ve Joyce’un meşalesini devraldığı düşünülüyor.

Serge Carrefax hem gürültünün hem sessizliğin sarmaladığı bir dünyaya açıyor gözlerini. Babası kablosuz iletişim üstüne deneyler yapıyor. Sağır olan annesi aile işi olan ipek üretimini sürdürüyor. Serge ve ablası Sophie de telgraf cihazları ve böcekler arasında büyüyor.

Serge’le birlikte biz de Versoie’deki huzurlu yaşamından gözlemci pilot olarak katıldığı Birinci Dünya Savaşı’na, savaş sonrası Londrası’ndan sahte mezar odalarıyla dolu Mısır’a uzanan bir serüvenin içinde buluyoruz kendimizi.

McCarthy’nin tanımlamasıyla Serge: “Ulysses’teki Bloom gibi, dünyayı sünger gibi emip süzüyor: âdeta bir prizma. Gravity’s Rainbow’daki Slothrop gibi. Tristram Shandy gibi. Candide gibi. Etraflarında ne varsa yankılayan seslendirme kutuları onlar.”

2010 Man Booker Ödülü’ne aday gösterilen C İngiliz yazar Tom McCarthy’nin üçüncü romanı. McCarthy (1969) Londra’da yaşıyor. RemainderMen in Space ve Satin Island romanlarının yanında Tintin and the Secret of Literature adlı bir inceleme kitabı bulunuyor.

Orijinal adı

C

Dizi

,

Çeviren

İlk basım tarihi

Nisan 2015

ISBN

978-605-9851-13-8

ISBN (e-kitap)

978-605-9851-45-9

Editör

Uygulama

Tila Sadeki

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

445

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

300 gr, mat kuşe, Amerikan cilt

Author Picture

Tom McCarthy

1969 yılında doğan Tom McCarthy, Londra’da yaşıyor. Sanat dünyasında yarı-kurmaca bir avangard sanatçılar ağı olan International Necronautical Society’nin (INS) Genel Sekreteri sıfatıyla yazdığı raporlar, manifestolar ve basın bildirileriyle tanınıyor. 2013 yılında Yale Üniversitesi’nin Windham-Campbell Edebiyat Ödülü’nü aldı. Kitapları: C, Kalan, Tenten ve Edebiyatın Gizemi, Saten Ada, Boşluktakiler.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.