Sıradan Hayat

40,60 -30%

Fransızcadan çeviren Zeynep Bengü

Sıradan Hayat bir yanda ilk çocuğuyla, öbür yanda birlikte olduğu erkekle ve onun çocuklarıyla ilişkisine tanık olduğumuz bir kadının hikâyesi. Adèle Van Reeth bir başlangıcın güzelliği ile bir ebeveynin kaçınılmaz kaybının dehşeti arasında sıradan hayat üstüne düşündüğü otobiyografik bir yapıt sunuyor bize.

30 Kasım’da çıkıyor…

  
Stok kodu: 9786057643902 Kategoriler: ,

Sıradan Hayat bir yanda ilk çocuğuyla, öbür yanda birlikte olduğu erkekle ve onun çocuklarıyla ilişkisine tanık olduğumuz bir kadının hikâyesi. Adèle Van Reeth bir başlangıcın güzelliği ile bir ebeveynin kaçınılmaz kaybının dehşeti arasında sıradan hayat üstüne düşündüğü otobiyografik bir yapıt sunuyor bize. Bu yolculuk sırasındaki durakları felsefeden edebiyata uzanıyor: Ralph Waldo Emerson, Henry David Throeau, Simone de Beauvoir, Albert Camus, Clément Rosset, Virginia Woolf, Samuel Beckett…

Adèle Van Reeth (1982) Fransız felsefeci ve radyo programcısı. Sinema felsefesi konusunda uzmanlaşan Van Reeth Amerikalı felsefeci Stanley Cavell’ın çalışmalarına dayanarak sıradanlık kavramı üstüne çalışıyor. Eylül 2011’den bu yana France Culture radyosunda Les Chemins de la philosophie (Felsefenin Yolları) adlı programı hazırlayıp sunuyor.

Orijinal adı

La vie ordinaire

Dizi

Çeviren

İlk basım tarihi

Aralık 2022

ISBN

978-605-7643-90-2

ISBN (e-kitap)

Yakında

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

176

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

80 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.