Sıradan Hayat

69,00 -40%

Fransızcadan çeviren Zeynep Bengü

Sıradan Hayat bir yanda ilk çocuğuyla, öbür yanda birlikte olduğu erkekle ve onun çocuklarıyla ilişkisine tanık olduğumuz bir kadının hikâyesi. Adèle Van Reeth bir başlangıcın güzelliği ile bir ebeveynin kaçınılmaz kaybının dehşeti arasında sıradan hayat üstüne düşündüğü otobiyografik bir yapıt sunuyor bize.

E-kitap: D&RidefixKoboGoogle Books

  
Stok kodu: 9786057643902 Kategoriler: , ,

Sıradan Hayat bir yanda ilk çocuğuyla, öbür yanda birlikte olduğu erkekle ve onun çocuklarıyla ilişkisine tanık olduğumuz bir kadının hikâyesi. Adèle Van Reeth bir başlangıcın güzelliği ile bir ebeveynin kaçınılmaz kaybının dehşeti arasında sıradan hayat üstüne düşündüğü otobiyografik bir yapıt sunuyor bize. Bu yolculuk sırasındaki durakları felsefeden edebiyata uzanıyor: Ralph Waldo Emerson, Henry David Throeau, Simone de Beauvoir, Albert Camus, Clément Rosset, Virginia Woolf, Samuel Beckett…

Adèle Van Reeth (1982) Fransız felsefeci ve radyo programcısı. Sinema felsefesi konusunda uzmanlaşan Van Reeth Amerikalı felsefeci Stanley Cavell’ın çalışmalarına dayanarak sıradanlık kavramı üstüne çalışıyor. Eylül 2011’den bu yana France Culture radyosunda Les Chemins de la philosophie (Felsefenin Yolları) adlı programı hazırlayıp sunuyor.

Orijinal adı

La vie ordinaire

Dizi

Çeviren

İlk basım tarihi

Aralık 2022

ISBN

978-605-7643-90-2

ISBN (e-kitap)

978-605-7643-94-0

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

176

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

80 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Adèle Van Reeth

1982 doğumlu Fransız felsefeci ve radyo programcısı. École Normale Supérieure ve Chicago Üniversitesi’nde okudu. Sinema felsefesi konusunda uzmanlaşan Van Reeth Amerikalı felsefeci Stanley Cavell’ın çalışmalarına dayanarak sıradanlık kavramı üstüne çalışıyor. France Culture radyosunda 2020’de podcast’ı en fazla dinlenen program seçilen Les Chemins de la philosophie’yi (Felsefenin Yolları) Eylül 2011’den bu yana hazırlayıp sunuyor. 2014’te kötülük, inatçılık, züppelik gibi farklı temaları irdeleyen Questions de caractère dizisini başlatan Van Reeth, filozof Jean-Luc Nancy ile birlikte haz kavramı üstüne sohbet edip tartıştıkları La Jouissance’ı bu dizinin ilk kitabı olarak yayımladı. Le Cercle, Livres&Vous, D’art d’art! gibi birçok televizyon ve radyo programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Ağustos 2022’den beri Fransa’nın önde gelen devlet radyo istasyonu France Inter’in yöneticisidir.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.