Sağduyu

63,00 -30%

İngilizceden çeviren Pınarnaz Eren

Hayatımızı Değiştiren Kararları Nasıl Alırız?

Hayatımızı değiştiren kararları alırken neleri önemseriz, neleri göz ardı ederiz? Doğru kararlar almak için geleceğe mi bakacağız, bilimin sunduğu teknikleri mi kullanacağız, yoksa kalbimizin sesini mi dinleyeceğiz?

E-kitap: D&RidefixKoboCalibroGoogle Books

  
Stok kodu: 9786056962264 Kategoriler: , ,

Hayatımızı değiştiren kararları alırken neleri önemseriz, neleri göz ardı ederiz? Doğru kararlar almak için geleceğe mi bakacağız, bilimin sunduğu teknikleri mi kullanacağız, yoksa kalbimizin sesini mi dinleyeceğiz?

Sağduyu çağdaş dünyada akıl yürütme ve karar alma pratiklerimize yön veren sistemlere dair heyecan verici bir yolculuk vaat ederken zihnimizi kullanma sanatına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Steven Johnson, Charles Darwin’in evlenme kararından önceki muhasebesinden ABD’nin Bin Ladin operasyonunun arka planına birçok önemli kararın nasıl alındığını açıklayıp anlatırken yaşadığımız çevrenin ve uygarlığın dönüşümüne yönelik adım atabilmemiz için iklim krizi, çevresel adalet gibi konularda karar alma becerilerimizi masaya yatırıyor, hatalarımızı deşifre ediyor.

Karar alma mekanizmalarını her yönüyle inceleyen, davranışsal psikolojinin araçlarıyla bizlere yepyeni yöntemler ve yaklaşımlar öneren, yaşamlarımızda yeni rotalar çizip yeni düşünme pratikleri geliştirebilmemiz için ipuçları veren ufuk açıcı bir inceleme.

Orijinal adı

Farsighted: How We Make the Decisions that Matter the Most

Çeviren

İlk basım tarihi

Ağustos 2020

ISBN

978-605-69622-6-4

ISBN (e-kitap)

978-605-69622-7-1

Editör

Kapak tasarımı

Uygulama

Tila Sadeki

Sayfa sayısı

200

Boyutlar

13,6×21 cm

Kâğıt

60 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Steven Johnson

1968’de Washington DC’de doğdu. Brown Üniversitesi Modern Kültür ve Medya bölümünde göstergebilim çalıştıktan sonra Columbia Üniversitesi İngiliz Edebiyatı bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı. Sunuculuğunu yaptığı American Innovations isimli podcast halen yayında. Johnson’ın şimdiye kadar yayımlanmış on iki kitabı bulunuyor. The Invention of Air, The Ghost Map, Everything Bad Is Good For You ve Türkçeye çevrilmiş Parlak Fikirler Nasıl Doğar? İnovasyonun Doğal Tarihi öne çıkan kitapları arasında. PBS ve BBC’de yayınlanan How We Got to Now programının sunucusu ve yaratıcılarından. Johnson eşi ve üç oğluyla birlikte Marin County, Kaliforniya’da ve Brooklyn, New York’ta yaşıyor.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.