Konuşmayan Adam

36,00 -40%

Özge Baykan düşünce ve davranış arasındaki ilişkiye çağdaş bir yabancılaşma metaforuyla karşılık veriyor. Edebiyatımızda benzeri olmayan bir yazınsal kahraman Konuşmayan Adam.

  
Stok kodu: 9789944599931 Kategoriler: , ,

Özge Baykan Konuşmayan Adam’ı on dokuz yaşında yazdı. Ete kemiğe büründürmek için altı yıl bekledi.

Roman yazmak için on dokuz yaş erken denirse, göz önünde tutulacak bir çekince olabilir bu, ama Konuşmayan Adam ayrıksı bir roman. Anlatmak ve yazmakla ilgili kaygıların ürünü. Geleneksel anlatıdan ayrı bir yerde, yazınsal sorunları yepyeni ve hiç kuşku yok ki çok özel bir dil ve anlam çiftince yaratılmış.

Özge Baykan düşünce ve davranış arasındaki ilişkiye çağdaş bir yabancılaşma metaforuyla karşılık veriyor. Edebiyatımızda benzeri olmayan bir yazınsal kahraman Konuşmayan Adam. Kendi kendine ulaştığı pek çok düşüncenin başkalarınca önceden düşünüldüğünü gördükten sonra konuşmamaya karar veriyor. Kendine bakarken dışardakini, dışarıya bakarken kendini aydınlatıyor. Karanlıkta kalmaktan korkmadan. Yaşamın bütününe değil, anlamlı bir köşesine tutulmuş ışık gibi.

Genç bir yazarın romanla ve yaşamla alıp veremediklerinin neler olabileceğini anlamak için okunması gereken, alışılmamış bir roman.

Dizi

,

İlk basım tarihi

Haziran 2007

ISBN

978-9944-5999-3-1

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

100

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Özge Baykan

1981 yılında İzmir’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset ve Uluslararasi İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Lisans eğitiminin bir bölümüne Japonya’da devam etti. Gazetecilik alanındaki yüksek lisans eğitimini Londra Westminster Üniversitesi’nde tamamladı. 1999’dan bu yana Altzine, Jazz, Geniş Açı, Travel+Leisure, Roman Kahramanları, DOX gibi dergilere yazı ve çevirileriyle katkıda bulundu. Öyküleri Hayalet Gemi, Eşik Cini ve Notos gibi dergilerde yayımlandı. Abu Dhabi’de yaşıyor. İlk romanı Konuşmayan Adam (2007) Notos Kitap tarafından, caz vokal yazılarından oluşan Caz Kadınları (2011) Altkitap tarafından yayımlandı. Tutkunlar ikinci romanı. Metinleriyle yer aldığı kitaplar: Deli Öyküler (2003, Okuyanus Yayınları), Kahramanlar Kitabı (2004, Okuyanus Yayınları), Kentler Kitabı (2008, Altkitap), İstanbul’da Kan Var (2010, Sel Yayıncılık).

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.