Adaları Seven Adam

42,00 -30%

İngilizceden çeviren Ayşe Nihal Akbulut, Celâl Üster

Adaları Seven Adam çağdaş dünya edebiyatının en önemli yazarlarından D.H. Lawrence’ın üç öyküsünü bir araya getiriyor: “Adaları Seven Adam”, “Dokundun Bana”, “Sallanan At Birincisi”.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibro

  
Stok kodu: 9786055904371 Kategoriler: , ,

“Joseph Conrad’ın Zafer adlı romanının kahramanı Axel Heyst, “Bu adalara vurgunum ben!” der. D.H. Lawrence’ın Adaları Seven Adam adlı uzun öyküsü de “Adaları seven bir adam vardı” diye bir masal gibi başlar. Çevresine yabancılaşmış modern insanın, mutluluğu kaçışta aramasını dile getiren Lawrence, Axel Heyst’i başka bir düzeyde yeniden anlatır sanki. “Hiç kimsenin bir ada olmadığını”, bir kaçış ütopyasının çağdaş yaşamın insan bilincinde yarattığı bunalımlara çözüm getiremeyeceğini bir daha gösterir Lawrence. Bu bakımdan amacı, eninde sonunda Conrad’ınkiyle birleşir. Lawrence’ın kahramanı da herkesten uzaklaşmak, bir adaya, yalnız kendisinin olacak bir adaya, kendi dünyasına kapanmak ister. Bu özlemi gerçekleşir.”
Akşit Göktürk

Adaları Seven Adam çağdaş dünya edebiyatının en önemli yazarlarından D.H. Lawrence’ın üç öyküsünü bir araya getiriyor: “Adaları Seven Adam”, “Dokundun Bana”, “Sallanan At Birincisi”.

Orijinal adı

The Man Who Loved Islands

Çeviren

,

İlk basım tarihi

Ocak 2013

ISBN

978-605-5904-37-1

ISBN (e-kitap)

978-605-9851-17-6

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

126

Boyutlar

11,5×19,5 cm

Kâğıt

80 gr. Enso

Kapak

300 gr, 1. hamur, Amerikan cilt

Author Picture

D.H. Lawrence

Önce öğretmenlik yaptı, sonra kendini yalnızca yazıya verdi. 1912-1913 yıllarında Almanya’da yaşadı, aynı yıllarda İtalya’ya, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avustralya’ya gitti. Roman kişilerinin ruh durumlarına yakın gözlemlerle eğildi. Bu yanıyla klasik gerçekçi romana yenilikler getirdi. Kalıplaşmış ahlak anlayışına, verili değerlere karşı çıktı. Kadın-erkek ilişkileri romanlarında yepyeni biçimlerde ve odak noktasında yer aldı. Bu yüzden İngiltere’de “açık saçıklıkla” suçlandı, romanları uzun süre yasaklandı.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.