Tao Te Ching

49,00 -30%

Türkçesi Tahsin Ünal

İnsan zihninin varoluşu anlama sürecinde derin düşünce.

Tao Te Ching (Daode Jing) aforizmaları aslında, insan zihninin, varoluşu anlama sürecine bir tür anlam kazandırmak ve bir biçimde referans noktası oluşturmak adına, sistematik biçimde birbiriyle etkileşen kavramları anlatır. Zıtlıkların bünyelerinde var olan bir enerjinin başlattığı zincirleme etkileşimler üstünden bazı kuvvetler birbirlerini var eder.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibro

Stokta yok

Gelince Haber Ver

Stok kodu: 9786055904388 Kategoriler: , ,

İnsan zihninin varoluşu anlama sürecinde derin düşünce.

Tao Te Ching 81 aforizmadan oluşmuştur. Tao artık bildiğimiz üzere Yol; Te (De) erdem ve bu sayede elde edilen güç; Ching (Jing) de klasik eser, külliyat gibi anlamlara gelir. Birinci kitap Yol’un külliyatı, ikinci kitap da Erdem Gücü’nün külliyatı gibi anlamlar taşımaktadır.

Tao Te Ching(Daode Jing) aforizmaları aslında, insan zihninin, varoluşu anlama sürecine bir tür anlam kazandırmak ve bir biçimde referans noktası oluşturmak adına, sistematik biçimde birbiriyle etkileşen kavramları anlatır. Zıtlıkların bünyelerinde var olan bir enerjinin başlattığı zincirleme etkileşimler üstünden bazı kuvvetler birbirlerini var eder. Gerçek dünya dediğimiz varlık durumunda cereyan eden olaylar bu kuvvetlerin bir ürünüdür. Bir şey ortaya çıkarken yokoluşunu da birlikte getirir. Olmak ya da olmamak, birbirlerinin veçheleridir ve karşılıklı olarak birbirlerinin nedeni olurlar.

Çeviren

İlk basım tarihi

Ocak 2013

Son basım tarihi

Aralık 2017

ISBN

978-605-5904-38-8

ISBN (e-kitap)

978-605-9851-11-4

Kapak resmi

Chen Hongshon

Sayfa sayısı

151

Boyutlar

11,5×19,5 cm

Kâğıt

80 gr. Enso

Kapak

300 gr, 1. hamur, Amerikan cilt

Author Picture

Lao Tzu

Çin’de Taoculuğun ilk filozofu. İÖ 6. yüzyılda yaşadı. Taoculuğun en önemli metni olan Tao Te Ching’in yazarı olarak kabul edilir.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.