Bir Yerden Kırılır

47,60 -30%

Sevgi, sevgisizlik, çaresizlik, çıkmaz sokağa savrulan ilişkiler, ayrıntıların içinden çıkmanın güçlüğü ve her öyküde farklı yaşantılar.

Bir Yerden Kırılır sabırla oluşturulmuş, dolayısıyla yavaş yavaş, derinliğine sızmaya çalışarak okunması gereken bir öykü kitabı.

E-kitap: D&RidefixGoogle Books

  
Stok kodu: 9786057643896 Kategoriler: , ,

Nurhan Şahinkaya Bir Yerden Kırılır’daki öykülerini epeyce uzun bir zaman içinde olgunlaştırdı. Öykülerin dili üstüne titrediği hemen belli oluyor. Anlatı biçimiyse onun ortaya çıkarmaya çalıştığı zengin öykü dünyasını kavrayacak biçimde oluşturulmuş.

Bu dünyada çok farklı kişiler var. Öykü kişilerinin çeşitliliğine bakınca, yaşananlar üstüne uzun uzun düşünülüp yakın gözlemler yapıldığı belli oluyor. Yaşadığımız şu hayattan bildiğimiz kişiler bize bambaşka yüzlerini gösteriyor. Yaşlıların sıradan hayatlarını zenginleştirmek için yaptığı küçük değişiklikler, ışıksız hayatlar içinde kendilerini değiştirmek isteyen kadınlar, gösterilerin ortasında kalan gençler, birbirinden farklı hayatlarda var olmaya çalışan insanlar. Sevgi, sevgisizlik, çaresizlik, çıkmaz sokağa savrulan ilişkiler, ayrıntıların içinden çıkmanın güçlüğü ve her öyküde farklı yaşantılar.

Bir Yerden Kırılır sabırla oluşturulmuş, dolayısıyla yavaş yavaş, derinliğine sızmaya çalışarak okunması gereken bir öykü kitabı.

Dizi

,

İlk basım tarihi

Ekim 2022

ISBN

978-605-7643-89-6

ISBN (e-kitap)

978-605-7643-92-6

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

176

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Nurhan Şahinkaya

1969 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta, lise, üniversite ve uzmanlık eğitimini Bursa’da tamamladı. Tıp doktoru, nöroloji uzmanı. Çocuk yaşlarından beri yazmaya ilgili. Dört yıl boyunca Hekimce Bakış dergisinin yayın kurulunda yer aldı. Bir yıl boyunca da İznik Yerel Gündem gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Makale ve öyküleri Cumhuriyet Bilim Teknik, Notos, N’den, Ihlamur dergilerinde ve Oggito’da yayımlandı. 2019 yılında Bursa’da Nezihe Meriç adına düzenlenen öykü yarışmasında mansiyon ödülüne değer görüldü. Aktif olarak hekimlik yapmaya ve yazmaya devam ediyor.

Basında

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.