Güzellik Salonu

7,00 -30%

İspanyolcadan çeviren Şevin Gülman

New York Times’ın Camus’nün Veba’sını ya da Saramago’nun Körlük’ünü çağrıştırdığını belirttiği Güzellik Salonu, hastalık, ölüm, yoksunluk ve egemen cinsiyet anlayışlarını sorgulamamızı sağlayan, sarsıcı, huzursuz edici bir roman.

Stokta yok

Gelince Haber Ver

Stok kodu: 9786055904449 Kategoriler: ,

Güzellik Salonu, Meksikalı yazar Mario Bellatin’in Türkçedeki ilk kitabı. Kadın giysileri giymekten hoşlanan bir anlatıcının sahibi olduğu güzellik salonu, zamanla salgın hastalıklardan mustarip, hastanelerde hor görülen, saldırılara maruz kalan ve toplum dışına itilen erkek hastalar için bir düşkünlerevine dönüşüyor. Kendisi de hasta olan anlatıcının biricik uğraşıysa, özenle dekore ettiği akvaryumlarda balık beslemek.

New York Times’ın Camus’nün Veba’sını ya da Saramago’nun Körlük’ünü çağrıştırdığını belirttiği Güzellik Salonu, hastalık, ölüm, yoksunluk ve egemen cinsiyet anlayışlarını sorgulamamızı sağlayan, sarsıcı, huzursuz edici bir roman.

Son 25 yılın en iyi 100 İspanyolca kitabı arasında 19. sırada gösterilen Güzellik Salonu’nun bu basımı, yazarın gözden geçirdiği hali esas alınarak güncellendi.

Orijinal adı

Salón de belleza

Dizi

,

Çeviren

İlk basım tarihi

Ağustos 2011

Son basım tarihi

Nisan 2017 (2.Basım)

ISBN

978-605-5904-44-9

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

72

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

300 gr, mat kuşe, Amerikan cilt

Author Picture

Mario Bellatin

Perulu bir ailenin çocuğu olarak 1960’ta Meksika’da doğdu. Dört yaşında ailesiyle birlikte gittiği Peru’da teoloji, Küba’da senaryo yazarlığı eğitimi aldı. İlk kitabı Mujeres de sal’ın 1986’da yayımlanmasından bu yana otuzdan fazla kitabı yayımlandı. 2001 yılında Escuela Dinámica de Escritores’i (Dinamik Yazarlar Okulu) kurdu. Yazı dili Beckett’inkiyle kıyaslandığı gibi, adı David Cronenberg ve Frida Kahlo ile birlikte anılıyor. Yapıtlarında, gerçeğin küçük anların içinde saklı olduğu görüşünden yola çıkarak bütünden çok parçaları ön plana çıkaran Bellatin’in ruhsal ve fiziksel arızaları olan kişilerin çevresinde kurduğu romanları deneysel edebiyat içinde sayılıyor. Dünyayı gezmeyi ve çeşitli ülkelerde yaratıcı yazarlık atölyeleri düzenlemeyi sürdüren yazarın Türkçede yayımlanan kitapları: Güzellik Salonu, Çin Daması, Kahraman Köpekler, Büyük Cam.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.