Notos 98 – Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı

56,00 -20%

Bu Sayıyı Armağan Ekici Hazırladı

  • Paulina Flores: “Kelimeleri paylaşmak dünyanın en güzel şeyi.”
  • Alice Walker: Kederli miyim?
  • Zeynep Bengü: Bin Yıl Öncesinden Bir Kadın Yazar: Sei Şonagon

Notos her yıl bir sayısını bir yazar editöre teslim ediyor ve onun editörlüğünü koşulsuz kabul ediyor. Notos’un bu yılki konuk editörü edebiyatçı Armağan Ekici. Konu başlığını Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı olarak belirleyen Armağan Ekici yazısında, “Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı başlıklı bu dosyayı hazırlarken arka arkaya iklim ve çevre felaketleri haberleri aldık: Bizi biz yapmış mekânların, tekrar dönmek istediğimiz, geleceğe bırakmak isteyeceğimiz mekânların elimizden gidiyor olduğu, tehlike altında olduğu hissinin güçlendiği zamanlardan geçiyoruz.” diyor.

E-kitap: Yakında

28 Ağustos’ta çıkıyor…

 

  
Stok kodu: 9771307118002-98 Kategoriler:

Bu Sayıyı Armağan Ekici Hazırladı

  • Paulina Flores: “Kelimeleri paylaşmak dünyanın en güzel şeyi.”
  • Alice Walker: Kederli miyim?
  • Zeynep Bengü: Bin Yıl Öncesinden Bir Kadın Yazar: Sei Şonagon

Notos her yıl bir sayısını bir yazar editöre teslim ediyor ve onun editörlüğünü koşulsuz kabul ediyor. Notos’un bu yılki konuk editörü edebiyatçı Armağan Ekici. Konu başlığını Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı olarak belirleyen Armağan Ekici yazısında, “Mekânın Ruhu/Ruhun Mekânı başlıklı bu dosyayı hazırlarken arka arkaya iklim ve çevre felaketleri haberleri aldık: Bizi biz yapmış mekânların, tekrar dönmek istediğimiz, geleceğe bırakmak isteyeceğimiz mekânların elimizden gidiyor olduğu, tehlike altında olduğu hissinin güçlendiği zamanlardan geçiyoruz.” diyor. Dosyada Armağan Ekici, Dolunay Aker, Merve Şen, Özen B. Demir, Selahattin Özpalabıyıklar, Burak Basmacıoğlu, C. Cengiz Çevik, Yenal Bilgici, Elif Türker Gümüş, Can Öktemer, Levent Şentürk, Anita Sezgener, Pınar Öğünç, Firdevs Ev, Hakkı Kurtuluş ve Berkan M. Şimşek’in yazıları; Vuslat Çamkerten, Nisan Yetkin ve Pelin Kırca’nın desenleri yer alıyor.

Notos’un bu sayısında Şilili yazar Paulina Flores ile Türkçedeki yeni kitabı Aldanış Adası hakkında bir söyleşi var.

Aganta bölümünde günümüz edebiyat dünyasına ve güncel kitaplara dair yazılarıyla Alper Güngör, Aslı İdil Kaynar, Başak Bingöl Yüce, Cansu Eylül Yapıcı, Esin Akşar, Fulya Kılınçarslan, Özge Kılıçoğlu ve Pınarnaz Eren yer alıyor.

Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde Çiyil Kurtuluş okunmasını zorunlu gördüğü kitapları, Anıl Mert Özsoy ise en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

Şefik Karakoç ve Çiğdem Erkal kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.

Foto-Yazı bölümünde Natalie Kucken’in fotoğrafını Özge Baykan Calafato kısa bir anlatıyla yorumluyor.

Kitaplık bölümünde Serkan Parlak Şavkar Altınel’in Wisconsin, 1963 adlı anlatısını, Ali Bulunmaz Iris Murdoch’un İyinin Egemenliği’ni, Şenay Eroğlu Aksoy B. Nihan Eren’in Nefeshane adlı öykü kitabını, Banu Yıldıran Genç Ali Özgür Özkarcı’nın Kopukluklar adlı novellasını, Kemal Gündüzalp Ayşe Sarısayın’ın Bir Roman Kadar Uzun – Geride Kalanlar, Anılar adlı kitabını inceliyor.

Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: Ignacio Padilla, İbrahim Alaş, Aslı Rehber K. Beşer, Ronî War, Arzu Anlar Saraç, Gökçe Köksal, Demet Eker, Orçun Mutlu, Alev Yılmaz, Özge Kılıçoğlu, Armağan Can, Hasan Taşkaya.

Yayın Dönemi

Eylül-Ekim 2023

Baskı tarihi

28 Ağustos 2023

ISSN

1307-1181

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

200 gr. Mat Kuşe

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.