Notos 13 – Erotik Edebiyat

40,00

“Erotizm ve aşk: Hayatın çifte alevi.”

  • Büyücü’ye yolculuk: Romanın düş dünyasının izinde
  • Ergün Gündüz: Edebiyatla çizerlerin buluştuğu gün…
  • Ümit Ünal ile Gölgesizler filmi

“Erotizm, edebiyatın doğuşundan bugüne, sözün ve sözcüklerin iskeletini dolduran, yaratıcılığı kamçılayan, okurun yanından ayrılmadığı, hayattır,” sözleriyle sunulan Erotik Edebiyat bölümünün yazarları Ferit Edgü, Fatih Özgüven, Müge İplikçi, küçük İskender, Faruk Duman, Hande Öğüt.

E-kitap: CalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

Stokta yok

Stok kodu: 9771307118002-13 Kategoriler: , ,

“Erotizm ve aşk: Hayatın çifte alevi.”

  • Büyücü’ye yolculuk: Romanın düş dünyasının izinde
  • Ergün Gündüz: Edebiyatla çizerlerin buluştuğu gün…
  • Ümit Ünal ile Gölgesizler filmi

İki aylık edebiyat dergisi Notos’un Aralık’ta yayımlanan 13. sayısının kapak konusu, Erotik Edebiyat başlığını taşıyor. “Erotizm, edebiyatın doğuşundan bugüne, sözün ve sözcüklerin iskeletini dolduran, yaratıcılığı kamçılayan, okurun yanından ayrılmadığı, hayattır,” sözleriyle sunulan Erotik Edebiyat bölümünün yazarları Ferit Edgü, Fatih Özgüven, Müge İplikçi, küçük İskender, Faruk Duman, Hande Öğüt.

Notos’un Aralık sayısında, Frankfurt Kitap Fuarı’nın Ardından “Artılar eksilerden çok değildi” yorumuna ağırlık veren değerlendirmeler de bir bölümde toplanmış.

Derginin bu sayısında, Türkiye’de resimli romanın ilk akla gelen ustalarından Ergün Gündüz  ile resimli roman ve edebiyatla ilişkisi üsüne kapsamlı bir söyleşi yer alıyor. Hasan Ali Toptaş’ın Gölgesizler adlı romanının filmini yapan yönetmen Ümit Ünal ile yapılan söyleşi de, Gölgesizler’den çıkarak sinema ve edebiyat ilişkisi üstüne özgün bir bakış açısı getiriyor. John Fowles’un Büyücü romanı üstüne, romanın çevirmeni Meram Arvas’ın yazdığı “düşsel bir yolculuk” yazısı da bu sayının öne çıkan bölümlerinden.

Yayın Dönemi

Aralık 2008-Ocak 2009

Baskı tarihi

Aralık 2008

ISSN

1307-1181

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

90 gr. birinci hamur

Kapak

200 gr. kuşe, Amerikan cilt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.