Notos 22 – J.D. Salinger

40,00

Gizleri Suskusunda Bir Yazar

  • Ömer Madra: “Tabiat Ana’nın haklarına saygı.”
  • Ali Teoman: “Eski defterlere dönmek.”
  • Enis Batur: “Mektuba Ağıt”
  • Tuncay Birkan: “Dickens: İmajın Ötesi”

İki aylık edebiyat dergisi Notos’un Haziran’da yayımlanan 22. sayısının kapak konusu, J.D. Salinger-Gizleri Suskusunda Bir Yazar başlığını taşıyor.

E-kitap: CalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

Stokta yok

Stok kodu: 9771307118002-22 Kategoriler: , ,

Gizleri Suskusunda Bir Yazar

  • Ömer Madra: “Tabiat Ana’nın haklarına saygı.”
  • Ali Teoman: “Eski defterlere dönmek.”
  • Enis Batur: “Mektuba Ağıt”
  • Tuncay Birkan: “Dickens: İmajın Ötesi”

İki aylık edebiyat dergisi Notos’un Haziran’da yayımlanan 22. sayısının kapak konusu, J.D. Salinger-Gizleri Suskusunda Bir Yazar başlığını taşıyor. Yazdıkları ve yaşadıklarıyla pek çok yazarı etkileyen, çağımızın en sıra dışı yazarlarından J.D. Salinger’ın yazdıkları arasında ilkgençlik zamanlarının zihnine yaptığı dalışların her yerdeki okuru aynı biçimde etkilemiş olması da ilginçtir. Dünya edebiyatının onu yitirdiği günlerin ertesinde hazırlanan dosya, Cem Akaş, John Updike, Faruk Duman, Dipti R. Pattanaik, Ufuk Karakurt, Deniz Korkut, Hande Öğüt, Paul Levine, Deniz Gündoğan’ın yazılarından oluşuyor.

Bağımsız radyoculuk, ekolojik sorunlar, evrensel adalet ve doğruluk, demokrasi, sivil direniş dendiğinde akla gelen ilk adlardan Ömer Madra ile yapılan söyleşi de Notos’un bu sayısının öne çıkan bölümlerinden.

Son kitabı Café Esperanza ilk önce Fransa’da yayımlanan Ali Teoman ile yapılan söyleşideyse Fransa’da geçirdiği üç ayı, eski defterleri açmasını sağlayan hastalığını ve yazın hayatını anlatıyor Teoman.

Charles Dickens’ın Müşterek Dostumuz kitabının önsözü niteliğindeki Tuncay Birkan’ın “Dickens: İmajın Ötesi” adlı yazısının Notos’ta yayımlanan ilk bölümünde, memleketimizde vasat bir yazar olarak algılanan Dickens’a olan ilgisizliğin Batı’da uzun süre egemen olan “Dickens imajı”ndan kaynaklandığını belirtiyor Birkan.

Yayın Dönemi

Haziran-Temmuz 2010

Baskı tarihi

Haziran 2010

ISSN

1307-1181

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

90 gr. birinci hamur

Kapak

200 gr. kuşe, Amerikan cilt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.