Sağlam Çocuklar Yetiştirmek

59,50 -30%

İngilizceden çeviren Ebru Kılıç

“Ebeveynler çocuğa yapı ve destek sunan iskelelerdir. Korumak ve rehberlik etmek için vardırlar, öğrenmeyi ve risk almayı engellemezler.”

E-kitap: Google Books

  
Stok kodu: 9786057007674 Kategoriler: , ,

Kaygı çağında yaşıyoruz. Hayat hepimiz için eskisinden daha zor. Çocuklarımız için daha da zor olacak. Peki onları hayata nasıl hazırlayacağız? Duygusal olarak sağlıklı, cesur ve bağımsız olmaları için neler yapabiliriz? Hayatın kötü sürprizleriyle ve kaçınılmaz yenilgilerle nasıl baş edecekler?

Dünyaca ünlü psikiyatrist Dr. Harold S. Koplewicz Sağlam Çocuklar Yetiştirmek’te hayatın irili ufaklı türlü zorluklarıyla başa çıkabilen, sağlam, kendi ayakları üstünde durabilen çocuklar yetiştirmek için stratejiler sunuyor, bilimsel araştırma sonuçlarına dayanan İskele Kuramı’nı anlatıyor, pratik uygulamalar, örnek durumlar ve rehber ilkelerle önümüzü aydınlatıyor.

Bu stratejileri ne kadar erken öğrenirseniz ileride o kadar sağlam, mutlu ve başarılı çocuklarınız olacak.

“Ebeveynler çocuğa yapı ve destek sunan iskelelerdir. Korumak ve rehberlik etmek için vardırlar, öğrenmeyi ve risk almayı engellemezler.”

Orijinal adı

The Scaffold Effect: Raising Resilient, Self-Reliant, and Secure Kids in an Age of Anxiety

Çeviren

İlk basım tarihi

Aralık 2021

ISBN

978-605-70076-7-4

ISBN (e-kitap)

978-605-70076-9-8

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

272

Boyutlar

13,6×21 cm

Kâğıt

60 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Harold S. Koplewicz

Tıp doktoru Harold S. Koplewicz ABD’nin önde gelen çocuk ve ergen psikiyatristlerinden biri. New York City ve Kaliforniya’da San Mateo’da faaliyet gösteren Child Mind Institute’un kurucu başkanı ve yöneticisi. America’s Top Doctors, Best Doctors in America ve New York Magazine’in “New York’taki En İyi Doktorlar” listelerinde adı defalarca geçti. Today, CBS News, CNN, The Oprah Winfrey Show, Anderson Cooper 360 programlarına konuk oldu. The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal’da görüşlerine yer verilen Koplewicz New York’ta yaşıyor.

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.