Mutlu Beyin

87,00 -40%

İngilizceden çeviren Ebrar Güldemler

Mutluluk hormonlarınızı yönetin!

Mutluluk… Dört beyin kimyasalından geliyor ve Mutlu Beyin size “mucize çözümler” yerine kalıcı bir eylem planı sunuyor. Kendinizi tanımanızı sağlıyor ve 45 günde istediğiniz değişimi yaratmanızın yollarını gösteriyor.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibroGoogle Books

  
Stok kodu: 9786052389195 Kategoriler: , ,

Hormonların hayatımızdaki yerinin farkında mıyız? Serotonin, dopamin, oksitosin ve endorfin hormonlarının her biri ne işe yarıyor? Bu mutluluk kimyasallarını doğal yöntemlerle nasıl salgılayabiliriz? Stres hormonu olarak bilinen kortizolü alt edebilir miyiz? Alışkanlıkları değiştirmek neden bu kadar zor? Beyninizin nasıl çalıştığını öğrenmeye hazır mısınız?

California State Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, Inner Mammal Enstitüsü’nün kurucusu Loretta Graziano Breuning, insan motivasyonu hakkındaki genel geçer kuramları reddediyor ve memeli beyni üstüne yaptığı çalışmalarıyla tanınıyor. İnsanların kendi hormonlarını tanıyarak ve içindeki memeliyi anlayarak mutluluğa ulaşabileceğine inanıyor.

Mutluluk… Dört beyin kimyasalından geliyor ve Mutlu Beyin size “mucize çözümler” yerine kalıcı bir eylem planı sunuyor. Kendinizi tanımanızı sağlıyor ve 45 günde istediğiniz değişimi yaratmanızın yollarını gösteriyor.

Orijinal adı

Habits of a Happy Brain: Retrain Your Brain to Boost Your Serotonin, Dopamine, Oxytocin, & Endorphin Levels

Çeviren

İlk basım tarihi

Eylül 2017

Son basım tarihi

7. Basım Kasım 2021

ISBN

978-605-2389-19-5

ISBN (e-kitap)

978-605-2389-33-1

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

198

Boyutlar

13,6×21 cm

Kâğıt

60 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Loretta Graziona Breuning

California State Üniversitesi’nde öğretim görevlisi, Inner Mammal Enstitüsü’nün kurucusu ve Oakland Hayvanat Bahçesi’nde gönüllü rehber olan Breuning, insan motivasyonu hakkındaki genel geçer kuramları reddediyor ve memeli beyni üstüne yaptığı çalışmalarıyla tanınıyor. İnsanların kendi hormonlarını tanıyarak ve içindeki memeliyi anlayarak mutluluğa ulaşabileceğine inanıyor. ABD’de yaşayan Breuning’in kitapları İspanyolca, Rusça, Çince, Fransızca, Arapça dahil pek çok dile çevrildi. Yayımlanmış öteki kitapları: The Science of Positivity: Stop Negative Thought
Patterns By Changing Your Brain Chemistry
(2016), Beyond Cynical: Transcend Your Mammalian Negativity (2013), I, Mammal: How to Make Peace With the Animal Urge for Social Power (2011), Greaseless: How to Thrive without Bribes in Developing Countries (2004).

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.