Buzkandilleri

54,00 -40%

Çetin kış günlerinde, saçaklardan uzanan ince, sivri buz kılıçlarına sokak lambalarının, güneşin, ayın, hatta yıldızların ışığı vurduğunda bunlar öyle ışıldar ki içlerinde bir ateş yandığını sanırsınız. Uzayıp duran kışın sert, soğuk yüzünde bir şölen hazırlığıdır bu. Yan yana onlarca kandil geceyi aydınlatır.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibroGoogle Books

  
Stok kodu: 9786057643810 Kategoriler: , ,

Çetin kış günlerinde, saçaklardan uzanan ince, sivri buz kılıçlarına sokak lambalarının, güneşin, ayın, hatta yıldızların ışığı vurduğunda bunlar öyle ışıldar ki içlerinde bir ateş yandığını sanırsınız. Uzayıp duran kışın sert, soğuk yüzünde bir şölen hazırlığıdır bu. Yan yana onlarca kandil geceyi aydınlatır.

Kadire Bozkurt’un öykü kişileri de buzkandillerine benziyor, parlak bir ışığın aydınlığında, sert, keskin. İlişkiler içimize işliyor.

Bu öykülerin kusursuzluk arayışı içinde geldiği yere bakınca, önümüzde iyi anlaşılıp doğru yere konması gereken bir yazar var. Buzkandilleri öykünün saygınlığını taçlandıran bir kitap.

Dizi

,

İlk basım tarihi

Haziran 2022

Son basım tarihi

2. Basım Eylül 2022

ISBN

978-605-7643-81-0

ISBN (e-kitap)

978-605-7643-82-7

Editör

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

125

Boyutlar

13×19,5 cm

Kâğıt

70 gr. Enso

Kapak

300 gr. Mat Kuşe

Author Picture

Kadire Bozkurt

Konya’da doğdu. Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçti. Hacettepe Üniver­sitesi Ankara Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Evli, iki kız çocuğu annesi. Bursa’da yaşıyor. Öyküleri Notos, Kitap-lık, Varlık, Sözcükler, Sarnıç, Edebiyatist, İan Edebiyat, Öykü Gazetesi, İzdiham, Hece Öykü, Virüs, Trendeki Yabancı’da yer aldı. İlk öykü kitabı Küçük Dertler 2015, ikinci öykü kitabı Bir Kalbin Boyutları 2017 yılında yayımlandı.

Basında

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.