Notos 69 – Ferit Edgü

20,00 -50%

YALINLIĞIN DERİNLİĞİ

  • Anaïs Nin: “Erotizm kendini tanımanın en temel yollarından biridir.”
  • Alain Badiou: Felsefe Nedir?
  • Yazarın Fırçası: Tevfik Fikret

Ferit Edgü’nün yazdıkları da çok önemli ve o da hak ettiği gibi okunmadı. Oysa onun yazdıkları hem yaşadığımız şu zamanın beğenilerinin düzeyini yükseltebilir hem de ondan nitelikli edebiyatın ne olduğu, Türkçenin aslında ne denli güzel bir edebiyat dili olduğu öğrenilebilir.

E-kitap: D&RidefixKoboCalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

  
Stok kodu: 9771307118002-69 Kategoriler: , ,

YALINLIĞIN DERİNLİĞİ

  • Anaïs Nin: “Erotizm kendini tanımanın en temel yollarından biridir.”
  • Alain Badiou: Felsefe Nedir?
  • Yazarın Fırçası: Tevfik Fikret

Notos, yaptığı bütün yazar dosyalarını kalıcı bir kaynağa dönüştüren anlayışıyla bu sayıda Ferit Edgü’ye yöneliyor.

Kimi yazarlar hak ettikleri gibi okunmaz. Bu bazen onların dönemin edebiyatının egemen anlayışının dışına çıkmalarından gelir, bazen de okuma kültürünün dışarı savrulmasından. Ferit Edgü’nün yazdıkları da çok önemli ve o da hak ettiği gibi okunmadı. Oysa onun yazdıkları hem yaşadığımız şu zamanın beğenilerinin düzeyini yükseltebilir hem de ondan nitelikli edebiyatın ne olduğu, Türkçenin aslında ne denli güzel bir edebiyat dili olduğu öğrenilebilir. Dosyada Leyla Burcu Dündar, Murat Yalçın, Mutlu Deveci, Hülya Soyşekerci, Faruk Duman, Erhan Sunar, Özkan Ali Bozdemir’in yazıları yer alıyor. Bu sayıda Ferit Edgü ile kapsamlı bir söyleşi de var.

Notos’un ikinci söyleşisi ise erotik yazının en usta kalemlerinden Anaïs Nin ile.

Figen Şakacı okunmasını zorunlu gördüğü kitapları Bir Yazarın Seçtikleri bölümünde; Emirhan Burak Aydın da en çok etkilendiği yazarı nedenleriyle birlikte Notos’a anlatıyor.

Mevsim Yenice ve Abdullah Başaran kısa sorulara kısa yanıtlarla kendi yazarlık serüvenlerini ve yayımlanan son kitaplarını anlatıyor.

Notos’un bu sayısında öyküleriyle yer alan yazarlar: W.F. Harvey, Abelardo Castillo, Ezgi Polat, Ayça Erkol, Kadir Işık, Dilek Yılmaz, Erkmen Özbıçakçı, Ahmet Karadağ, Ayşegül Er.

Yayın Dönemi

Nisan-Mayıs 2018

Baskı tarihi

Nisan 2018

ISSN

1307-1182

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

90 gr. Mat Kuşe

Kapak

200 gr. Mat Kuşe, Amerikan cilt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.