Notos 38 – Türk Edebiyatından Hangi Yazarın Nobel Edebiyat Ödülü Almasını İstersiniz?

40,00

Notos’un 7. Büyük Soruşturması

  • Metin Üstündağ: “Pervasızlık ve arsızlık: Edebiyatın en çok ihtiyaç duyduğu şey.”
  • Birhan Keskin: “Oysa yürüyüp gitmemiz lazım.”
  • Yaratıcı Yazı Üstüne Düşünceler: Edgar Allan Poe, Jorge Luis Borges, Raymond Carver, Nadine Gordimer

Notos, her yıl farklı bir konuda düzenlediği geleneksel yıllık soruşturmalarının yedincisinin sonuçlarını Şubat-Mart, 38. sayısında açıkladı. Notos’un yıllık büyük soruşturmalarının edebiyat tarihimize düşülmüş nitelikli kayıtlar arasında yer alacağı, gelecekte geçmişe dönük çalışmalar yapacak bütün edebiyat araştırmacıları için başvurulması gerekli kaynaklar arasında bulunacağı da belirtilebilir.

E-kitap: CalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

Stokta

  
Stok kodu: 9771307118002-38 Kategoriler: , ,

Notos’un 7. Büyük Soruşturması

  • Metin Üstündağ: “Pervasızlık ve arsızlık: Edebiyatın en çok ihtiyaç duyduğu şey.”
  • Birhan Keskin: “Oysa yürüyüp gitmemiz lazım.”
  • Yaratıcı Yazı Üstüne Düşünceler: Edgar Allan Poe, Jorge Luis Borges, Raymond Carver, Nadine Gordimer

Notos, her yıl farklı bir konuda düzenlediği geleneksel yıllık soruşturmalarının yedincisinin sonuçlarını Şubat-Mart, 38. sayısında açıkladı. Notos’un yıllık büyük soruşturmalarının edebiyat tarihimize düşülmüş nitelikli kayıtlar arasında yer alacağı, gelecekte geçmişe dönük çalışmalar yapacak bütün edebiyat araştırmacıları için başvurulması gerekli kaynaklar arasında bulunacağı da belirtilebilir. Konusu Türk edebiyatından hangi yazarın Nobel Edebiyat Ödülü’nü almasını istersiniz? olarak belirlenen Notos’un 38. sayısındaki soruşturma, 274 kişinin yer aldığı önemli bir kamuoyunun seçimlerini yansıtıyor.

Notos’un bu sayısında on parmağında on marifet olan Metin Üstündağ ile yapılmış bir söyleşi var. Namı diğer met üstü yıllardır yazıyor, çiziyor, kitaplar, dergiler çıkarıyor, sergiler açıyor. Tam “o iyi bir karikatürist” dediğimiz sıra birden bir şiir kitabı yayımlıyor; tam “o iyi bir şair” dediğimiz sıra birden bir resim sergisi açtığını duyuyoruz; daha biz resimlerine bakarken o bir öykü kitabı yayımlıyor. O da yetmiyor, tek başına bir dergi çıkarıyor.

Notos’un bu sayısının ikinci söyleşisi de şair Birhan Keskin ile. Birhan Keskin’in şiiri, son dönemlerde şiirin edebiyatımızdaki konumunu yitirip yitirmediğine verilmiş bir karşılık sayılır.

Günlerin Getirdiği bölümünde Notos yayıncılık sektörünün nitelikli yayınevlerinin hangileri olduğunu, sektörün içini dışını iyi bilenlere soruyor. Yayıncılık dünyasının sorunlarını değil, en beğendikleri yayınevlerinin hangileri olduğunu öğrenmek, okurlarla paylaşmak için.

Yayın Dönemi

Şubat-Mart 2013

Baskı tarihi

Şubat 2013

ISSN

1307-1181

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

90 gr. birinci hamur

Kapak

200 gr. kuşe, Amerikan cilt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.