Notos 26 – Çağdaş Türk Edebiyatında En İyi 40 Şey

40,00

Notos’un 5. Büyük Soruşturması

  • Mario Vargas Llosa: “Okumaya ve Kurmacaya Övgü”
  • Hakan Bıçakcı: “Kurmacanın imkânlarının zorlanmasına kimsenin tahammülü yok.”
  • Sema Kaygusuz: “Buradan Bakmak”

Notos, her yıl farklı bir konuda düzenlediği geleneksel yıllık soruşturmalarının beşincisinin sonuçlarını Şubat-Mart, 26. sayısında açıkladı.

E-kitap: CalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

Stokta yok

Stok kodu: 9771307118002-26 Kategoriler: , ,

Notos’un 5. Büyük Soruşturması

  • Mario Vargas Llosa: “Okumaya ve Kurmacaya Övgü”
  • Hakan Bıçakcı: “Kurmacanın imkânlarının zorlanmasına kimsenin tahammülü yok.”
  • Sema Kaygusuz: “Buradan Bakmak”

Notos, her yıl farklı bir konuda düzenlediği geleneksel yıllık soruşturmalarının beşincisinin sonuçlarını Şubat-Mart, 26. sayısında açıkladı. Konusu Çağdaş Türk Edebiyatında En İyi 40 Şey olarak belirlenen Notos’un 26. sayısındaki soruşturma, 181 kişinin yer aldığı önemli bir kamuoyunun seçimlerini yansıtıyor. Şair, yazar, kitap, dergi, yayınevi, tasarı, olay ya da akla gelebilecek her şey arasından yapılan seçimlerle edebiyatımızı canlı tutan sonuçlar çıktığı söylenebilir.

Notos’un bu sayısında genç kuşağın değerli yazarlarından Hakan Bıçakcı ile yapılmış bir söyleşi de var. Karanlık Oda romanından çıkarak edebiyatın çeşitli köşelerine giren söyleşi, Hakan Bıçakcı’nın yaratıcılığının dolaylarında dolaşıyor.

Bu sayının ikinci söyleşisi de, Mısır kökenli şarkıcı Natacha Atlas ile. Ortadoğu’nun en güçlü seslerinden biri olan Natacha Atlas söyleşisi Notos okurları için bir sürpriz sayılabilir.

2010 Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Mario Vargas Llosa’nın törende yaptığı konuşmanın tam metni de Celâl Üster’in çevirisiyle Notos’un bu sayısının önemli yazılarından.

Günlerin Getirdiği bölümündeki Tunç Tayanç’ın yazısında bir ilk çevirinin öyküsüyle Erdal Öz ve Can Yayınları’nın kuruluşu anlatılıyor.

Yeni yayımlanan Taş Uykusu romanıyla yeniden tartışılmaya başlayan Aslı Tohumcu, Notos okurları ve yazar adayları için, okunması zorunlu kitapları seçti.

Vivet Kanetti de “En çok etkilendiği yazar”ı anlattı.

Yayın Dönemi

Şubat-Mart 2011

Baskı tarihi

Şubat 2011

ISSN

1307-1181

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

90 gr. birinci hamur

Kapak

200 gr. kuşe, Amerikan cilt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.