Notos 18 – Yaşar Kemal

40,00

Edebiyatımızın büyük gurur kaynağı

  • Sema Kaygusuz ile Yüzünde Bir Yer üstüne
  • Julio Cortázar: “Hayat bana kimsesiz bir ada, kimsesiz bir oda olabilir.”
  • Gözden kaçmış kitaplar…

İki aylık edebiyat dergisi Notos’un Ekim’de yayımlanan 18. sayısının kapak konusu, Yaşar Kemal-Edebiyatımızın büyük gurur kaynağı başlığını taşıyor

E-kitap: CalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

Stokta yok

Stok kodu: 9771307118002-18 Kategoriler: , ,

Edebiyatımızın büyük gurur kaynağı

  • Sema Kaygusuz ile Yüzünde Bir Yer üstüne
  • Julio Cortázar: “Hayat bana kimsesiz bir ada, kimsesiz bir oda olabilir.”
  • Gözden kaçmış kitaplar…

İki aylık edebiyat dergisi Notos’un Ekim’de yayımlanan 18. sayısının kapak konusu, Yaşar Kemal-Edebiyatımızın büyük gurur kaynağı başlığını taşıyor. Yaşar Kemal’in yazdıkları üstünde bugüne dek yeterince durulmadığı düşüncesine dayanarak hazırlanan dosya, Emin Özdemir, A. Ömer Türkeş, Feridun Andaç, Hande Öğüt, Lütfi Özgünaydın, Deniz Gündoğan, Hülya Soyşekerci’nin yazılarından oluşuyor.

Edebiyatımızın yeni kuşaklarının değerli yazarlarından Sema Kaygusuz ile yeni romanı Yüzünde Bir Yer üstüne yapılan söyleşi de Notos’un bu sayısının öne çıkan bölümlerinden. Sema Kaygusuz hem yeni romanını, hem de bugüne dek yayımlanan kitaplarından çıkarak, edebiyat anlayışını anlatıyor.

Julio Cortázar ile yapılmış söyleşi de Notos’un nitelikli edebiyatı yakından izleyip öne çıkaran tutumunu güçlendiriyor.

Notos bu sayıda gözden kaçan kitapları da hatırlatıyor. Bazen okunmalarındaki güçlükler ve yayımlandıkları zamanın okuma kültürüne ters düşmeleri yüzünden, bazen de kendi dışlarındaki çeşitli siyasal, toplumsal nedenlerle gözden kaçan kitaplardan bir bölümü, bu sayının “Günlerin Getirdiği” bölümünü oluşturuyor.

Yayın Dönemi

Ekim-Kasım 2009

Baskı tarihi

Ekim 2009

ISSN

1307-1181

Kapak tasarımı

Sayfa sayısı

144

Boyutlar

19,5×27 cm

Kâğıt

90 gr. birinci hamur

Kapak

200 gr. kuşe, Amerikan cilt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.