Notos Notos Kitap

"Romancı, kurmaca ortamı aracılığıyla aklı sınar. Kurmaca, dünyanın yoksun olduğu, dünyanın unutmuş olduğu, elde etmeyi umduğu, belki de hiçbir zaman erişemeyeceği şeyi yaratır."   – Carlos Fuentes, Edebiyata Övgü

Yaratıcı Yazının Sırları

Roland Fishman

Yaratıcı Yazının Sırları

Dünya edebiyatının büyük ustalarından yazanlar için öğütler.

Edebiyat metninin anahtarı olarak gördüğümüz yaratıcı yazının sırları yalnızca hayranlıkla okuduğumuz yazarların değildir. Yazmaya meraklı ama meraklı olmakla da yetinmeyip kararlı olanlar da nitelikli metinler yazabilir. Roman, öykü, bu arada şiir, doğadan gelen yeteneklerden değil, çalışmaktan çıkar. Çalışırken iyi okumaktan.

Yaratıcı Yazının Sırları, edebiyatın kapılarını herkese açıyor. Bu kitapta kendi deneyimlerinin kilit noktalarını paylaşan yazarlar ve düşünürler, yaratıcı yazı tahtasına oklarını fırlatırken belleklerimizi canlandırıyor, çalışma azmimizi kamçılıyor, bize başlamayı öğütlüyor. Henry Miller’den Ernest Hemingway’e, Joseph Conrad’dan Albert Einstein’a, Albert Camus’ye, Mevlana’ya, William Saroyan’a, Raymond Carver’a.

Yaratıcı Yazının Sırları’nı elinizden bırakmadan okuyacak, okuduklarınızı unutmayacaksınız.

Hikâyen için doğru biçimi bulmak, onu doğal haliyle anlatmaktan geçer.
TRUMAN CAPOTE

Başarılar ve başarısızlıklar için kaygılanmayı sonsuza dek bırakmalısın. Kafana takılmasına izin verme. Görevin, günbegün düzenli biçimde çalışmak, kaçınılmaz hatalara ve başarısız olmaya hazırlıklı olmak.
ANTON ÇEHOV

Notos Eleştiri – Deneme • İngilizceden çeviren Haluk Mesci
134 s. • 13*19,5 cm • Eylül 2012 • 13 TL • ISBN 978-605-5904-63-0

Satın alabileceğiniz yerler
Basılı: Tükendi.

« Bütün kitapları incelemek için tıklayın »