Notos Notos Kitap

"Romancı, kurmaca ortamı aracılığıyla aklı sınar. Kurmaca, dünyanın yoksun olduğu, dünyanın unutmuş olduğu, elde etmeyi umduğu, belki de hiçbir zaman erişemeyeceği şeyi yaratır."   – Carlos Fuentes, Edebiyata Övgü

Bu Yıl Romanını Yazıyorsun

Bu Yıl Romanını Yazıyorsun kapakWalter Mosley

Romanını yazmaya karar verdin mi? Öyleyse daha fazla erteleme. Mesleğin ya da kişisel sorumlulukların ne olursa olsun romanını yazabilir, hatta bunu bir yılda başarabilirsin.

Bu Yıl Romanını Yazıyorsun’da ayrıntılarda kaybolmadan bilmen gereken temel sorunların çözümünü öğrenecek ve romanını nasıl yazacağına dair bir program oluşturacaksın.

Tanınmış Amerikalı yazar Walter Mosley bugüne dek elliye yakın kitaba imza attı, pek çok ödüle değer görüldü ve edebiyat jürilerinde yer aldı. Otuz yılı aşkın deneyim ve gözlemlerinin ürünü olan Bu Yıl Romanını Yazıyorsun’da anlatıcı sesi, olay örgüsü, karakter gelişimi ve kurmacanın öteki unsurlarının yanı sıra, yazma alışkanlığını sağlamlaştırmaya ve bir romanın yaratılış sürecine dair pek çok yanıt bulacaksın.

“Roman yazmak kimilerinin büyüttüğü kadar zor değil. Sözle ya da işaretle iletişim kuran herkes bir anlamda yazardır. Her yönetici, anne, danışman, öğretmen ya da sokağın köşesinde şişirme hikâyeler anlatan adam olası bir yazardır. Bu kısa kitabı okuyunca inanıyorum ki kendi kitabını yazmaya hazır olacaksın. Sonra tek ihtiyacın, romanını yazma arzusu ve iradesi.”

Notos Eleştiri-Deneme • 102 sayfa • İngilizceden çeviren Oğuz Tecimen • Kapak tasarımı Mehmet Zeytin
13*19,5 cm • Ekim 2019 • 17 TL • ISBN 978-605-7643-09-4

“Her Yazarın İhtiyacı Olan Genel Disiplinler” adlı bölümü okumak için tıklayınız.

« Önizleme »

Satın alabileceğiniz yerler
Basılı: BabilidefixD&RKitapyurduPandora
E-kitap: D&Ridefix • CalibroGoogle Books
Sesli kitap: Storytel

« Bütün kitapları incelemek için tıklayın »