Notos Notos Kitap

"Romancı, kurmaca ortamı aracılığıyla aklı sınar. Kurmaca, dünyanın yoksun olduğu, dünyanın unutmuş olduğu, elde etmeyi umduğu, belki de hiçbir zaman erişemeyeceği şeyi yaratır."   – Carlos Fuentes, Edebiyata Övgü

Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupéry - Kitap PrensAntoine de Saint-Exupéry

Küçük Prens

İyi çeviri, özenli basım, iki ayrı kapak tasarımıyla…

Antoine de Saint-Exupéry, yaşadığımız bu hayatta neyin gerçekten önemli olduğunu öğreten bilgelik dolu, harika öyküsüyle okuyan herkesin dünyasını değiştirdi.

Güzel çiçeğiyle anlaşamayan Küçük Prens, başka birkaç küçük gezegeni dolaştıktan sonra Dünya’ya gelir. Bilge bir yılanla, çölde bitmiş üç taçyapraklı bir çiçekle, sürekli çok yalnızım diyen bir dağla, hepsi birbirine benzeyen güllerle ve sonunda bir tilkiyle konuşur.
Bu konuşmaların içinde biz de o hep bulamadığımız yanıtı aramaya koyuluruz. Bütün bilmeceleri çözen yılana sarılırız. Ne de olsa biz de bir hayata düşmüşüzdür. Ve çocuklar yüzmeyi doğuştan bilir.

Küçük Prens en çok bilinen birkaç kitaptan biri. Bütün dünyada 250’den fazla dile çevrildi. Milyonlarca insan tarafından okundu. Onun çocuklar ve yetişkinler üstünde yarattığı etkiye yaklaşan başka bir kitap yok. Belki de çocuklara anlatılan her şey, yetişkinlerin içine daha kolay sızıyor. Çünkü büyüklere o her şeyi açıklamak gerek.

 

Notos Gençlik-Öykü • Fransızcadan çeviren Orçun Türkay
91 s. • 13*19,5 cm • Ocak 2015 • 12 TL • ISBN 978-605-5904-65-4
E-kitap (epub) 4,80 TL • e-ISBN 978-605-5904-92-0

Satın alabileceğiniz yerler
Basılı: Babil, idefix, D&R, Kitapyurdu, Pandora
E-kitap: Babil (epub), idefix (epub), D&R (epub)

 

kucuk-prens-1 kucuk-prens-2 kucuk-prens-3

 

« Bütün kitapları incelemek için tıklayın »