Notos Notos Kitap

"Romancı, kurmaca ortamı aracılığıyla aklı sınar. Kurmaca, dünyanın yoksun olduğu, dünyanın unutmuş olduğu, elde etmeyi umduğu, belki de hiçbir zaman erişemeyeceği şeyi yaratır."   – Carlos Fuentes, Edebiyata Övgü

Notos 33

Tomris Uyar

Notos Uzun Metraj Sinema Filmi Senaryosu Ödülü duyurusu.

küçük İskender: “Şair kitap yazmaz, şiir yazar. Kitap yazanlar nesir düşkünleridir”

Bahadır Baruter: “Hiciv otoritenin yediği pandiktir.”

Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, yaptığı bütün yazar dosyalarını kalıcı bir kaynağa dönüştüren anlayışıyla bu sayıda Tomris Uyar’a yöneliyor. Tomris Uyar, öykücülüğümüzün ayrıksı yazarlarından. Hem öyküyü yücelten tutumuyla bugün de en önemli değerlerimizden biri olarak okunuyor, hem de her zaman pek çok genç yazarın kılavuzu yerine geçti. Notos’un Tomris Uyar dosyasını, Sema Kaygusuz, Behçet Çelik, Handan İnci, Burcu Şahin, H. Turgut Uyar, Caner Karavit, Abdullah Uçman’ın yazıları ve Tomris Uyar fotoğrafları oluşturuyor.

Notos’un bu sayısında uzun süre akıllarda kalacak iki söyleşi var. İlki küçük İskender ile. Semih Gümüş, küçük İskender ile şiir serüvenini, şairlik tutumunu ve şiirin edebiyatımızda dün ve bugün aldığı yeri konuştu. Bahadır Baruter de Notos’un bu sayısında çizginin ve mizahın anlamını derinlemesine anlattığı bir söyleşiyle ve benzersiz desenleriyle yer alıyor.

Notos Nisan-Mayıs 2012, 33 • 10 TL • 19,5*27cm 144 sayfa 90 gr birinci hamur kâğıda basılı

« İçindekiler »

 
Satın alabileceğiniz yerler
Basılı: GittiGidiyor, n11
E-dergi: Calibro

« Bütün dergileri incelemek için tıklayın »